Články & návody

HW-PANTY, spol. s r.o.  - sanace zdiva, izolace a vysoušení vlhkého zdiva v Brně a okolí. Výhradní zástupce metody HW-systém.

Robert Pavlíček - Klempířství Brno a okolí

Andhydritové podlahy - realizace po celé ČR.

Lignoshop.cz - kvalitní brusné papíry Napoleon Abrasives. 

Dokurzu.cz - rekvalifikační kurzy z celé ČR.

Prohlédněte si naše referenční projekty. Projektujeme pro vás - Quality Group s.r.o.

Kotevní technika - profesionální technika pro stavební firmy.

Karissa Corp SE - zateplení fasád Brno.

Kuchyně IN s.r.o. - kuchyňské linky i vestavěné skříně na míru.

MBL spol. s r.o. - sanace železobetonových konstrukcí.

Strikanysklolaminat.cz - rekonstrukce bazénů pomocí technologie stříkaného sklolaminátu.

SEDMA International s.r.o. - hliníková okna Schüco.

KGBeton s.r.o. - betonové podlahy Praha, Plzeň, Most a okolí.

Rekonstrukce a opravy

Jak vybrat správný brusný papír?

Jak vybrat správný brusný papír?

Vybrat správný brusný papír může být klíčovým krokem při dosahování kvalitních výsledků při různých povrchových úpravách. Není jen otázkou zvolit ten správný zrnitostní stupeň, ale také zohlednit typ povrchu a specifické potřeby vašeho projektu.

Nutnost rekonstrukce. Nebo ne?

Každý materiál má svou životnost. Každý výrobek má svou životnost. A jednou dojdete do fáze, kdy se váš domov ocitne na hranici obyvatelnosti a vy budete muset zvážit, zda už nenastal čas na kompletní rekonstrukci.

Dá se bydlet v suterénu?

Bydlet v podkroví může být krásné, ale v létě se tam nejspíš upečete. Bydlet v suterénu naznačuje příznivější klimatické podmínky, ale řadu lidí ta představa přímo děsí. Dá se vůbec bydlet v suterénu?

Dejte stěnám nový nátěr a domovu nový šmrnc

Předpokládáme, že stěny malujete pravidelně, aby nebyly zašlé a plné šmouh. Jenže stejně tak víme, že nátěr za nátěrem na stěny nemůžete nanášet donekonečna. Jednou proto chtě nechtě dojdete ke škrábání stěn.

Co s vlhkým zdivem?

Je paradoxem, že v době, kdy naše země čelí ekologické katastrofě v podobě nedostatku vody, se mnoho majitelů nemovitostí potýká s problémy s vlhkostí zdiva a jejími důsledky. A možná vás překvapí, že se nemusí jednat pouze o letité či snad dokonce historické objekty. I v novostavbě se tento problém důsledkem nevhodných stavebních postupů či nešťastně zvoleného umístění může objevit.

Odborníci na zemní práce v Brně

Pokud plánujete změny na svém pozemku a potřebujete odborníky na zemní a výkopové práce, oslovte profesionály v oboru. Mají k dispozici kvalitně vybavený strojový park a díky tomu budou úpravy Vašeho pozemku provedeny rychle a dobře. Ať už se jedná o vyhloubení bazénu, základů pro rodinný dům, nebo bazénu, budete jistě se vším spokojeni.

Jak to udělat, aby můj byt měl šmrnc a jedinečnost, rozpočet ale na generálku nedovolí ani pomyslet?

Vytvořit ohromující dojem z interiéru dokáže i jen pouhá proměna barevného ladění našeho domova. Staré kusy nábytku, pokud dostanou nový kabát, odhalí svoji zašlou krásu a zručnou řemeslnost zpracování. Stejně tak i oprýskané dveře, zejména pokud jsou z poctivého dřeva, překvapí svým luxusním vzhledem.

Rekonstrukcí bytového jádra je třeba především dobře naplánovat

I vy patříte k těm šťastným majitelům bytu, kteří si ráno čistí zuby mezi umakartovými stěnami, co mají svá nejlepší léta již za sebou? Nebo máte pocit, že jste snad na jevišti, když musíte na onu místnost, kam i císař pán chodil sám? Už toho máte dost a rozhodli jste se pustit do budování vlastního soukromí? Pak máte dvě možnosti. Jste tak trochu kutil a věříte si, že všechno zvládnete sami. Nebo si pozvete profesionály

Sádrokarton jako pomocník pro Váš nový domov

Sádrokarton je dnes hojně využívaný jako materiál pro přestavbu bytových jader, díky němu snadno naplánujete změnu dosavadních prostor bytu. Pro práci se sádrokartonem oslovte raději profesionály na sádrokartonářské práce, ušetří Vám čas i peníze.

Jak díky rekonstrukci půdních prostor získat moderní bydlení?

Pokud plánujete stavební úpravy interiéru a máte k dispozici starší půdu, zadejte práci odborné firmě a nechte si půdní vestavbu zrekonstruovat profesionálně a rychle, suchou cestou.

Jak získat díky rekonstrukci bytu či koupelny místo pro svoji relaxaci?

Přemýšlíte o renovaci Vaší koupelny? Rozhodli jste se, že přišel čas na rekonstrukci Vašeho bytu?  Jestliže sníte o chvílích odpočinku, strávených ve vaně plné pěny a Vaše stávající koupelna Vám to neumožní, jste na správné adrese. Obraťte se na nás, rádi Vám poskytneme svoje služby, opírající se o letité zkušenosti s rekonstrukcemi bytů ve městě Brně.

Dodejte své koupelně italský šmrnc

Chystáte se na rekonstrukci koupelny? Hledáte prvek, který tuto místnost promění v jedinečné místo? Koupelna je jedním z nejdůležitějších prostorů celé domácnosti, neboť si do ní chodíme odpočinout po těžkém dni a slouží nám tedy nejen k relaxaci těla, ale také i duše. Proto by v nás měla vzbuzovat pocity klidu a harmonie. Není tedy divu, že chceme, abychom se v ní cítili jako v těch nejluxusnějších lázních. Jak toho ale můžeme dosáhnout?

Rekonstrukce bytového jádra – sádrokarton nebo tvárnice?

U panelákových bytů bývá nejčastějším problémem staré bytové jádro, které v mnoha případech nevyhovuje funkčním, bezpečnostním ani estetickým požadavkům. Toužíte po moderním bydlení, které by splňovalo všechna vaše přání? Toho můžete dosáhnout právě rekonstrukcí bytového jádra.

Chystáte se na rekonstrukci? Co zařídit nejdříve?

Nevyhovuje už vaše současné bydlení vašim potřebám? Zjišťujete, že máte na bydlení stále vyšší nároky, ale současný stav vašeho bytu nebo domu už tyto nároky nesplňuje? Jste ale spokojení s lokalitou bydlení a stěhovat se nechcete? V takovém případě je rozumným řešením rekonstrukce. Rekonstruovat se dá jakékoliv bydlení. Vždy se ale jedná o velmi složitou činnost. Co zařídit nejdříve?

Pomocníci při výškových pracích

Při stavbách nových objektů, rekonstrukcích stávajících, a při mnoha jiných stavebních úpravách potřebují stavební firmy mnoho pomocníků, které jim obtížnou a namáhavou práci velmi usnadňují. Bez nich by některé opravy trvaly mnoho let a některé obtížné úkony by nebyli ani možné. Například práce ve výškách je velmi těžká činnost, kterou mnoho firem řeší stavbou lešení. Bohužel je tento způsob zbytečně zdlouhavý a obírá pracovníky o cenný čas. 

Jak na rekonstrukci terasy

Vlastníte terasu a cítíte, že je na čase ji zrekonstruovat? Představíme si, jak na to. Otázkou je, co terasa vlastně je. Je to jakákoliv plocha u domu, nebo i na ploché střeše domu, kde se dají pohodlně umístit křesla, lehátka a podobný nábytek, a kde lze v létě posedět. Obecně se za ní pokládá již balkón o hloubce více než 1,5 m.