Články & návody

HW-PANTY, spol. s r.o.  - sanace zdiva, izolace a vysoušení vlhkého zdiva v Brně a okolí. Výhradní zástupce metody HW-systém.

Robert Pavlíček - Klempířství Brno a okolí

Andhydritové podlahy - realizace po celé ČR.

Lignoshop.cz - kvalitní brusné papíry Napoleon Abrasives. 

Dokurzu.cz - rekvalifikační kurzy z celé ČR.

Prohlédněte si naše referenční projekty. Projektujeme pro vás - Quality Group s.r.o.

Kotevní technika - profesionální technika pro stavební firmy.

Karissa Corp SE - zateplení fasád Brno.

Kuchyně IN s.r.o. - kuchyňské linky i vestavěné skříně na míru.

MBL spol. s r.o. - sanace železobetonových konstrukcí.

Strikanysklolaminat.cz - rekonstrukce bazénů pomocí technologie stříkaného sklolaminátu.

SEDMA International s.r.o. - hliníková okna Schüco.

KGBeton s.r.o. - betonové podlahy Praha, Plzeň, Most a okolí.

Jak na rekonstrukci terasy

Vlastníte terasu a cítíte, že je na čase ji zrekonstruovat? Představíme si, jak na to. Otázkou je, co terasa vlastně je. Je to jakákoliv plocha u domu, nebo i na ploché střeše domu, kde se dají pohodlně umístit křesla, lehátka a podobný nábytek, a kde lze v létě posedět. Obecně se za ní pokládá již balkón o hloubce více než 1,5 m. Pokud je terasa umístěna ve výšce minimálně 180 cm nad terénem, musí být opatřena zábradlím. 

Jak terasu rekonstruovat

Především by její konstrukce měla být správně zateplená a izolovaná pro vodě, zejména pokud bydlíme ve vyšším poschodí, aby soused pod námi netrpěl protékající vodou. Správně provedená terasa by měla mít několik vrstev. Pod nášlapnou vrstvou by měla být důkladná hydroizolace, separační vrstva, tepelná izolace, parozábrana a nosná konstrukce. 

 • Nášlapná vrstva
  Používají se mazaniny různých druhů betonů, dlažby umístěné na podložce, do podsypu nebo betonové mazaniny. Odlehčenou vrstvou je například polystyrenbeton, který se vyrobí jednoduše přidáním polystyrenových kuliček do malty. Také se používají různé materiály na bázi plastů, dřeva, lité asfalty nebo kamínková dlažba zhotovená smícháním pryskyřice a drobných kamínků.
 • Separační vrstva
  Tvoří ji textilie nebo fólie. Lepší plošné rozložení zatížení zajistí dlažba uložená do betonové mazaniny, která se k podkladu lepí speciálním lepidlem. Mezi betonovou mazaninu a hydroizolaci se vkládá drenážní izolace, která eliminuje přílišné smáčení betonové vrstvy. Při použití hydroizolace z PVC se mezi hydroizolaci a tepelnou izolaci vkládá separační geotextilíe, PE, nebo PVC.
 • Hydroizoace
  Používá se stěrková izolace, asfaltové pásy nebo hydroizolace v PVC. Tato vrstva musí být provedena kvalitně a pečlivě, neboť zatékání by mohlo způsobit i statické problémy. Při rekonstrukci nebývá jednoduché původní hydroizolaci odkrýt a odstranit, ale její výměna je nutná. Obvykle bývá zalita betonovou mazaninou, kterou musíme rozbít a odstranit.
 • Tepelná izolace
  Terasa je pochozí a proto je při rekonstrukci třeba zvolit pevnou vrstvu. Vhodná není minerální vata, ikdyž je lisovaná, ale například pěnový polystyren s vyšší pevností v tlaku.
 • Parozábrana
  Vkládá se pod tepelnou izolaci, aby zabránila průniku vlhkosti z vnitřních prostor do tepelné izolace terasy. Nejvhodnější jsou asfaltové pásy s nosnou hliníkovou vložkou.

  Při rekonstrukci terasy si kromě základních vrstev všimněte také  zábradlí. Pokud je to možné, doporučuje se zábradlí ukotvit z boku.