Články & návody

HW-PANTY, spol. s r.o.  - sanace zdiva, izolace a vysoušení vlhkého zdiva v Brně a okolí. Výhradní zástupce metody HW-systém.

Robert Pavlíček - Klempířství Brno a okolí

Andhydritové podlahy - realizace po celé ČR.

Lignoshop.cz - kvalitní brusné papíry Napoleon Abrasives. 

Dokurzu.cz - rekvalifikační kurzy z celé ČR.

Prohlédněte si naše referenční projekty. Projektujeme pro vás - Quality Group s.r.o.

Kotevní technika - profesionální technika pro stavební firmy.

Karissa Corp SE - zateplení fasád Brno.

Kuchyně IN s.r.o. - kuchyňské linky i vestavěné skříně na míru.

MBL spol. s r.o. - sanace železobetonových konstrukcí.

Strikanysklolaminat.cz - rekonstrukce bazénů pomocí technologie stříkaného sklolaminátu.

SEDMA International s.r.o. - hliníková okna Schüco.

KGBeton s.r.o. - betonové podlahy Praha, Plzeň, Most a okolí.

Zahrada

Zimní zahrada na balkón

Taky sníte o posezení v pohodlném proutěném křesílku uprostřed bujné zeleně se skleničkou či šálkem oblíbeného pití v ruce? O relaxaci mezi exotickými liánami nebo o vlastní bohaté sklizni ovce a zeleniny? A pak se vrátíte do reality a všechny tyto představy zapudíte, protože bydlíte v bytě a zahradu, skleník ani džungli nevlastníte? I pro obyvatele bytu existuje řešení a tím je zasklený balkon či lodžie.

Zahradní práce v listopadu: připravte svou zahradu na zimu

Nečekejte až na první sníh a zabezpečte svoji zahradu s dostatečným předstihem. V tomto článku vám přineseme několik užitečných tipů, jak efektivně využít listopadové dny pro práce na zahradě.

Stavbu altánu zvládnete i svépomocí

Mít zahradu a na ní posezení, to je sen většiny Čechů. Ale pokud na zahradě nemáte žádný přístřešek, jste vystaveni slunci, dešti i větru – a posezení už není tak příjemné. Proto je ideální postavit si altán.

Zelenější trávník a živější plot

Doménou vaší zahrady může být velmi vyhledávaný živý plot. Hned po trávníku je nejoblíbenějším prvkem našich zahrad. Má totiž dvě velké výhody – nezabírá moc místa a zajistí vám soukromí. Navíc zamezuje dalšímu šíření prachu a hluku. Vy si musíte vybrat, zda jej založíte z jehličnatých nebo listnatých dřevin. 

Koupací jezírko místo bazénu

Koupací jezírka jsou dnes hitem českých zahrad, nahrazují méně estetické bazény. Zahradní jezírka Vám poskytnou přírodní prvek do zahrady i koupání bez chemie. Zóny na koupání a vodní rostliny se oddělují různou hloubkou vody. Vodní rostliny vyčistí vodu přirozenou cestou. V nejhlubších částech jezírka se používají lekníny, ve středu jezírka vodní rostliny a u břehu mokřadní rostliny. Na výběr je mnoho vhodných druhů, jako jsou kosatce, orobince, rákosy a traviny.

Rekultivace zahrady, první krok k vysněnému pozemku

Křoviny, nálety, travní drny, vysoká tráva, plevele. Přesně tak to vypadá na pozemku, který nebyl dlouhá léta udržován. Na cestě k úpravě použijeme zahradní techniku. Pokud máme pozemek, který býval například ovocným sadem, nejprve pokácíme staré stromy, křovinořezem posekáme všechny náletové křoviny a půdu zoráme nebo zryjeme.