Články & návody

HW-PANTY, spol. s r.o.  - sanace zdiva, izolace a vysoušení vlhkého zdiva v Brně a okolí. Výhradní zástupce metody HW-systém.

Robert Pavlíček - Klempířství Brno a okolí

Andhydritové podlahy - realizace po celé ČR.

Lignoshop.cz - kvalitní brusné papíry Napoleon Abrasives. 

Dokurzu.cz - rekvalifikační kurzy z celé ČR.

Prohlédněte si naše referenční projekty. Projektujeme pro vás - Quality Group s.r.o.

Kotevní technika - profesionální technika pro stavební firmy.

Karissa Corp SE - zateplení fasád Brno.

Kuchyně IN s.r.o. - kuchyňské linky i vestavěné skříně na míru.

MBL spol. s r.o. - sanace železobetonových konstrukcí.

Strikanysklolaminat.cz - rekonstrukce bazénů pomocí technologie stříkaného sklolaminátu.

SEDMA International s.r.o. - hliníková okna Schüco.

KGBeton s.r.o. - betonové podlahy Praha, Plzeň, Most a okolí.

Zelenější trávník a živější plot

Zahrada bez trávníku není zahrada. Snad každý by si přál, aby jeho trávník byl krásně zelený s prvními jarními slunečními paprsky. A není to nemožné. Jen je třeba o něj pečovat ihned. Důležité je již samotné zakládání trávníků, které se zpravidla provádí na jaře. To je ideální doba pro výsev. Před tím je třeba postarat se o zeminu, kterou je třeba zbavit plevele, zbytků rostlin a kořenů, stejně tak jako nežádoucích kamenů. Pak ji srovnáme a můžeme trávník založit. Tím to ale nekončí. Trávník, aby byl pěkný, potřebuje správnou péči ve správný okamžik. Pravidelné sekání má blahodárný vliv na strukturu trávníků, dělá ho hustším a zelenějším.

Další doménou vaší zahrady může být velmi vyhledávaný živý plot. Hned po trávníku je nejoblíbenějším prvkem našich zahrad. Má totiž dvě velké výhody – nezabírá moc místa a zajistí vám soukromí. Navíc zamezuje dalšímu šíření prachu a hluku. Vy si musíte vybrat, zda jej založíte z jehličnatých nebo listnatých dřevin. A zda jej budete udržovat v určitém tvaru nebo využijete volně rostoucích dřevin, které nepotřebují tolik péče. Je však třeba dávat pozor již při jejich výběru. Každý druh má svá specifika, kterými je ne jen vzhled, ale také rychlost růstu. To rozhodne, jak často budete muset svůj živý plot stříhat a upravovat.

Živé ploty z tújí jsou klasikou, ale stále častěji už se v zahradách objevují i ty listnaté. Dokonce můžete kombinovat jehličnany i listnaté dřeviny. Opadavé listnáče se hodí všude, stále zelené listnaté ploty jsou nejlepší volbou pro moderní městské zahrady, jehličnaté jsou zase ideální pro konkrétní zákoutí, kde toužíte mít více soukromí. Každopádně pokud pěstujete tvarovaný živý plot, ať už z jakéhokoliv druhu dřevin, neobejdete se bez řezu. Musíte jim dodávat vodu pravidelným zaléváním a kropením jej zbavovat prachu.

Chcete mít také krásně zelený a hustý trávník? Potřebujete pomoct vybrat vhodné dřeviny pro nový živý plot, tak aby nebyl náročný na údržbu, ale přesto plnil perfektně svou funkci? Nebo naopak péči o něj raději přenecháte na odbornících? S důvěrou se můžete obrátit na Melounová s.r.o. Realizace zahrady v Brně a okolí je jejich každodenní činností, kterou dělají s láskou a nadšením. Rádi s vámi prokonzultují vaši vizi s vaším záměrem a vysadí vám živý plot, založí nový trávník a perfektně se postarají klidně o celu vaši zahradu.

Fotografie