Články & návody

HW-PANTY, spol. s r.o.  - sanace zdiva, izolace a vysoušení vlhkého zdiva v Brně a okolí. Výhradní zástupce metody HW-systém.

Robert Pavlíček - Klempířství Brno a okolí

Andhydritové podlahy - realizace po celé ČR.

Lignoshop.cz - kvalitní brusné papíry Napoleon Abrasives. 

Dokurzu.cz - rekvalifikační kurzy z celé ČR.

Prohlédněte si naše referenční projekty. Projektujeme pro vás - Quality Group s.r.o.

Kotevní technika - profesionální technika pro stavební firmy.

Karissa Corp SE - zateplení fasád Brno.

Kuchyně IN s.r.o. - kuchyňské linky i vestavěné skříně na míru.

MBL spol. s r.o. - sanace železobetonových konstrukcí.

Strikanysklolaminat.cz - rekonstrukce bazénů pomocí technologie stříkaného sklolaminátu.

SEDMA International s.r.o. - hliníková okna Schüco.

KGBeton s.r.o. - betonové podlahy Praha, Plzeň, Most a okolí.

Koupací jezírko místo bazénu

Koupací jezírka jsou dnes hitem českých zahrad, nahrazují méně estetické bazény. Zahradní jezírka Vám poskytnou přírodní prvek do zahrady i koupání bez chemie. Zóny na koupání a vodní rostliny se oddělují různou hloubkou vody. Vodní rostliny vyčistí vodu přirozenou cestou. V nejhlubších částech jezírka se používají lekníny, ve středu jezírka vodní rostliny a u břehu mokřadní rostliny. Na výběr je mnoho vhodných druhů, jako jsou kosatce, orobince, rákosy a traviny.

Odborná firma Vám navrhne a zrealizuje koupací jezírko přímo na míru Vašemu pozemku, zajímavou variantou je pokračování terasy domu přímo do vody přes molo. Je dobré dopředu ohlídat pohyb slunce nad pozemkem, aby se voda zbytečně nepřehřívala. Vodní flora a fauna už se pak postarají svou součinností o odběr potřebných živin pro svůj život, tím zabrání množení nežádoucích organismů, jako jsou řasy. I tak se ještě přidává cirkulace vody s filtrací, pro dokonalou čistotu vody.

Jakmile bude hotový koncept jezírka, pracovníci odborné firmy Vám jej zaměří a vytyčí jeho rozměry. Následují výkopové práce, odvoz přebytečné zeminy, jeho vytvarování a položení geotextilie na dno. Na ni se ještě položí fólie, namontuje se filtrace s čerpadlem a osází se rostliny a položí kameny. Každé jezírko je originál, podle pozemku a jeho možností.

Okolí jezírka je vhodné vybavit přírodními materiály, celý prvek pak splyne v jednotnou, estetickou dominantu Vaší zahrady. Založíte tak malý ekosystém, který přiláká ptáky, hmyz, žáby i členy Vaší rodiny. V létě bude jezírko klimatizovat blízké okolí, stejně jako vodní plochy v přírodě. Jezírko potřebuje minimum údržby, obejdete se bez hnojiv a postřiků. Voda se mění po 5 letech, společně s čištěním fólie. V létě se voda dopouští, podle aktuálního počasí.
Obraťte se na naši firmu s důvěrou, námi vybudované koupací jezírko potěší nejen Vás, ale zároveň všechny obyvatele Vaší zahrady.

Fotografie