Články & návody

HW-PANTY, spol. s r.o.  - sanace zdiva, izolace a vysoušení vlhkého zdiva v Brně a okolí. Výhradní zástupce metody HW-systém.

Robert Pavlíček - Klempířství Brno a okolí

Andhydritové podlahy - realizace po celé ČR.

Lignoshop.cz - kvalitní brusné papíry Napoleon Abrasives. 

Dokurzu.cz - rekvalifikační kurzy z celé ČR.

Prohlédněte si naše referenční projekty. Projektujeme pro vás - Quality Group s.r.o.

Kotevní technika - profesionální technika pro stavební firmy.

Karissa Corp SE - zateplení fasád Brno.

Kuchyně IN s.r.o. - kuchyňské linky i vestavěné skříně na míru.

MBL spol. s r.o. - sanace železobetonových konstrukcí.

Strikanysklolaminat.cz - rekonstrukce bazénů pomocí technologie stříkaného sklolaminátu.

SEDMA International s.r.o. - hliníková okna Schüco.

KGBeton s.r.o. - betonové podlahy Praha, Plzeň, Most a okolí.

Zahradní práce v listopadu: připravte svou zahradu na zimu

Listopad je obdobím, kdy se naše zahrady připravují na nadcházející zimu. Je to čas, který vyžaduje vykonání několika nezbytných úkolů, aby přes dlouhou zimu zahrada nestrádala a mohla se na jaře probudit zase v plné síle a kráse. Ať už se jedná o údržbu zahrad, zazimování rostlin či rizikové kácení stromů, je důležité se na tyto činnosti pečlivě připravit a vyhledat spolehlivého profesionála. Nečekejte až na první sníh a zabezpečte svoji zahradu s dostatečným předstihem. V tomto článku vám přineseme několik užitečných tipů, jak efektivně využít listopadové dny pro práce na zahradě.

Údržba zahrady a zazimování rostlin

Údržba zahrad je v listopadu klíčová, protože zima se kvapem blíží a je třeba zajistit, aby vaše zahrada zůstala zdravá, plná síly a připravená na nadcházející sezónu. Zde je několik kroků, které byste neměli při listopadových pracích na zahradě rozhodně opomenout.

  • Odstranění listí: Když listopad přinese spadlé listí, je důležité ho pravidelně odstraňovat. Hromady spadaného listí mohou zabraňovat proudění vzduchu a slunce, což škodí trávníku a rostlinám. Spadlé listí je navíc neestetické a může být obtěžující i pro vaše sousedy.
  • Sečení trávníku: V listopadu ještě můžete provádět poslední kosení trávníku. Ujistěte se, že trávník je sestřižený, ale ne příliš krátký, aby mohl dýchat.
  • Podzimní hnojení: Podzimní hnojení je důležité pro výživu rostlin během zimy. Použijte hnojivo s pomalým uvolňováním, aby rostliny měly dostatek živin i během chladných měsíců.
  • Zazimování rostlin: S příchodem prvních mrazíků se nezapomeňte zastavit nad svými rostlinami a zajistit jim náležitou péči. To zahrnuje přikrytí či svázání citlivých druhů, aby vaše zahrada byla připravena na nároky zimy a snadno odolala nepříznivým povětrnostním podmínkám.

Rizikové kácení stromů

Rizikové stromy mohou představovat vážnou hrozbu pro vaši zahradu a její okolí. Padající stromy snadno způsobí vážné škody a ohrožují bezpečnost. Dle společnosti MELOUNOVÁ, s.r.o. je vyhledání zkušeného profesionála zásadní pro prevenci úrazu či způsobení škod. V úvahu je třeba brát především tyto faktory:

  • Konzultace s odborníkem: Pokud máte stromy, které se zdají být ve špatném stavu, neváhejte konzultovat situaci s odborníkem. Mohou vám poskytnout doporučení ohledně kácení nebo ošetření stromů. Odborník také vyhodnotí rizikovost při kácení stromu a zajistí odborné kácení s dodržením bezpečnostních podmínek.
  • Bezpečnost: Pokud máte podezření, že stromy mohou být nebezpečné, mějte na paměti bezpečnostní opatření. Nepokoušejte se kácet stromy sami, pokud nejste odborník. Oslovení profesionála může předcházet závažným nehodám.
  • Rizikové oblasti: Zkontrolujte, zda nemáte stromy, které ohrožují vaši nemovitost nebo elektrické vedení. V listopadu může větrné počasí zvýšit riziko pádu stromů.

Údržba zahrad Brno

Listopad je časem, kdy je třeba dát zahradě náležitou pozornost a starost. Pokud hledáte spolehlivého odborníka pro údržbu zahrady v Brně, neváhejte se obrátit na společnost MELOUNOVÁ, s.r.o.. S jejich pomocí bude údržba zahrady hračka!

Fotografie