Články & návody

HW-PANTY, spol. s r.o.  - sanace zdiva, izolace a vysoušení vlhkého zdiva v Brně a okolí. Výhradní zástupce metody HW-systém.

Robert Pavlíček - Klempířství Brno a okolí

Andhydritové podlahy - realizace po celé ČR.

Lignoshop.cz - kvalitní brusné papíry Napoleon Abrasives. 

Dokurzu.cz - rekvalifikační kurzy z celé ČR.

Prohlédněte si naše referenční projekty. Projektujeme pro vás - Quality Group s.r.o.

Kotevní technika - profesionální technika pro stavební firmy.

Karissa Corp SE - zateplení fasád Brno.

Kuchyně IN s.r.o. - kuchyňské linky i vestavěné skříně na míru.

MBL spol. s r.o. - sanace železobetonových konstrukcí.

Strikanysklolaminat.cz - rekonstrukce bazénů pomocí technologie stříkaného sklolaminátu.

SEDMA International s.r.o. - hliníková okna Schüco.

KGBeton s.r.o. - betonové podlahy Praha, Plzeň, Most a okolí.

Pomocníci při výškových pracích

Při stavbách nových objektů, rekonstrukcích stávajících, a při mnoha jiných stavebních úpravách potřebují stavební firmy mnoho pomocníků, které jim obtížnou a namáhavou práci velmi usnadňují. Bez nich by některé opravy trvaly mnoho let a některé obtížné úkony by nebyli ani možné. Například práce ve výškách je velmi těžká činnost, kterou mnoho firem řeší stavbou lešení. Bohužel je tento způsob zbytečně zdlouhavý a obírá pracovníky o cenný čas. Jelikož ale moderní stroje bývají velmi nákladné, lešení je tak pro firmy mnohdy jedinou možností volby. Pracovníci ale potřebují dostávat do výšek nejen sebe samotné, ale také potřebný materiál, bez kterého se neobejdou, a proto využívají stavební vrátky, které slouží i k postavení samotného lešení. Vrátky jsou nabízeny s různou nosností. Výběr záleží na druhu rozsahu stavby. Mohou být využity zejména pro zdvihání sádrokartonu, barev, nářadí a tak dále.

Další možností, kterou využívají spíše větší stavební firmy, jsou pracovní plošiny. Tyto moderní a bezpečné stroje umožňuji zdvihnutí pracovníka a materiálu do výšek, čímž velmi zjednodušují celou práci. Tyto plošiny mívají velkou nosnost, tudíž je možné přepravovat velké množství potřebného materiálu a lidí. Velkou výhodou je také to, že až tak nezávisí na výšce budovy, kterou je potřeba opravit, ani na tom, zda má například balkony. Plošiny se vyrábějí v několika typech, ty se od sebe poté odlišují svou nosností, rychlostí zdvihu, či maximální možnou výškou. Další předností je pak jejich rychlá montáž a demontáž.

Jak už bylo zmíněno, jsou bohužel velmi nákladné a mnoho firem si je nemůže dovolit. Existuje ale možnost jejich pronajmutí na určitou dobu a nebudete mít ani žádnou starost s jejich dopravou a namontováním. Díky tomu už práce ve výškách nebudou přítěží.