Články & návody

HW-PANTY, spol. s r.o.  - sanace zdiva, izolace a vysoušení vlhkého zdiva v Brně a okolí. Výhradní zástupce metody HW-systém.

Robert Pavlíček - Klempířství Brno a okolí

Andhydritové podlahy - realizace po celé ČR.

Lignoshop.cz - kvalitní brusné papíry Napoleon Abrasives. 

Dokurzu.cz - rekvalifikační kurzy z celé ČR.

Prohlédněte si naše referenční projekty. Projektujeme pro vás - Quality Group s.r.o.

Kotevní technika - profesionální technika pro stavební firmy.

Karissa Corp SE - zateplení fasád Brno.

Kuchyně IN s.r.o. - kuchyňské linky i vestavěné skříně na míru.

MBL spol. s r.o. - sanace železobetonových konstrukcí.

Strikanysklolaminat.cz - rekonstrukce bazénů pomocí technologie stříkaného sklolaminátu.

SEDMA International s.r.o. - hliníková okna Schüco.

KGBeton s.r.o. - betonové podlahy Praha, Plzeň, Most a okolí.

Co s vlhkým zdivem?

Je paradoxem, že v době, kdy naše země čelí ekologické katastrofě v podobě nedostatku vody, se mnoho majitelů nemovitostí potýká s problémy s vlhkostí zdiva a jejími důsledky. A možná vás překvapí, že se nemusí jednat pouze o letité či snad dokonce historické objekty. I v novostavbě se tento problém důsledkem nevhodných stavebních postupů či nešťastně zvoleného umístění může objevit.

Poškození stavebních prvků způsobené převážně vzlínající zemní vlhkostí je velice nepříjemná záležitost. Možná i vy stojíte před tímto problémem a váháte, jak na jeho odstranění a zda to vůbec musíte řešit. Jednoznačně ano!

Vlhkost v domě je nejen esteticky nevzhledná, způsobuje opadávání omítky a v pokročilém stádiu dokonce rozpadání zdiva, ale především zdraví nebezpečná! Zpravidla s sebou přináší plísně či spory hub, a i kdybyste byli milovníky všeho živého, tyhle mazlíčky si doma určitě pěstovat nechcete.

Mezi tradiční metody řešení vlhkosti ve zdech patří podsekání zdiva majzlíkem a kladivem. Je to mechanicky náročné, nadělá to spoustu hluku a nepořádku, zabere to dost času. Pokud se vám tento způsob řešení nepozdává, nezoufejte, na trhu existuje celá řada firem, které používají moderní hydroizolační metody.

Úkolem těch mechanických je vytvořit fyzickou bariéru, aby voda nemohla vzlínat do zdiva, a měly by se kombinovat s vysoušením, aby jejich účinnost byla co nejvyšší. Většina firem pracuje s patentovanými systémy různých výrobců a při výběru dodavatelů pro váš domov byste měli vycházet z referencí spokojených zákazníků. Kvalitní firma s dlouholetými zkušenostmi jich bude mít až až. I moderní metodika potřebuje podřezání, tedy odstranění již zvlhlých částí zdiva a omítky, které je však prováděno mnohem efektivněji například pomocí diamantového lana či řetězové pily. Obě metody mají svá specifika, šikovný řemeslník umí posoudit, kterou je lepší v tom kterém případě použít.

Chemická sanace zdiva funguje obdobně, jako výše uvedené metody, ale materiálem, který brání dalšímu vzlínání vody, je chemická pasta či gel. Ten je do zdiva vpraven metodou navrtání a injektáže do zdiva.

Neodkládejte boj s vlhkostí, včasný zásah odborníků na hydroizolaci a sanaci, tedy vysoušení, zdiva, ušetří vaše zdraví i peněženku!

Fotografie