Články & návody

HW-PANTY, spol. s r.o.  - sanace zdiva, izolace a vysoušení vlhkého zdiva v Brně a okolí. Výhradní zástupce metody HW-systém.

Robert Pavlíček - Klempířství Brno a okolí

Andhydritové podlahy - realizace po celé ČR.

Lignoshop.cz - kvalitní brusné papíry Napoleon Abrasives. 

Dokurzu.cz - rekvalifikační kurzy z celé ČR.

Prohlédněte si naše referenční projekty. Projektujeme pro vás - Quality Group s.r.o.

Kotevní technika - profesionální technika pro stavební firmy.

Karissa Corp SE - zateplení fasád Brno.

Kuchyně IN s.r.o. - kuchyňské linky i vestavěné skříně na míru.

MBL spol. s r.o. - sanace železobetonových konstrukcí.

Strikanysklolaminat.cz - rekonstrukce bazénů pomocí technologie stříkaného sklolaminátu.

SEDMA International s.r.o. - hliníková okna Schüco.

KGBeton s.r.o. - betonové podlahy Praha, Plzeň, Most a okolí.

Obraz na stěnu? Buďte neotřelí

Stěna jako nová

Jsou vaše zdi už trochu zašlé a potřebovaly by obléknout do nového hávu? Vymalovat interiér je nutnost. Pokud to neděláte, za chvíli bílé stěny doslova zešednou. Na barevných malbách to až tak znatelné není, ale i ty potřebují jednou za čas (respektive po několika letech) přemalovat. S trochou štěstí nebude nutné ani škrábat starý nátěr a jen ho přetřete novou vrstvou. Ale pokud je těch vrstev několik, je už potřeba namočit je, oškrábat, stěny pak v případě potřeby opravit a nakonec natřít znovu. Pak je interiér náhle mnohem krásnější a lépe se nám doba žije.

Malba na zeď

Vymalovat celou plochu stěny není až tak složité. A většina z nás to tak dělá – vybereme si jeden odstín barvy a tím vymalujeme celý byt či dům. Někdo má každý pokoj v jiné barvě, případně má stěny v různých odstínech. Fantazii se meze nekladou a je jen na vás, jak si zkrášlíte svůj domov.

Ale není nutné zůstat jen u celoplošných výmaleb. Můžete si na stěnu namalovat i obraz. A pokud nejste dostatečně kreativní a nemáte ten správný malířský um, můžete si na to pozvat skutečného experta. Nikoliv ale malíře stěn – nýbrž někoho, kdo umí malovat a kdo umí malovat na stěny.

Výběr motivu

Na stěnu si můžete nechat namalovat cokoliv. Do dětského pokoje se hodí různé motivy z dětských pohádek. Pro kluky vybírejte jiný než pro holčičky. A velikost můžete volit podle svého uvážení – více malých obrázků nebo jeden velký přes celou stěnu?

Do ložnice nebo obývacího pokoje si pak můžete vybírat obraz podle svých preferencí. Inspirovat se můžete na internetu nebo tím, co máte rádi. Krajina, zvířata, dopravní prostředky, abstrakce. Cokoliv je možné. Stačí jen najít někoho, kdo to umí, kdo vám obraz nejprve navrhne na papíře a pak reálně namaluje – a budete nadšeni. Váš domov náhle bude vypadat úplně jinak.

Styl a šmrnc

Mít na stěně celoplošný obraz je úchvatné. Není to přitom žádné graffiti (i když i to si můžete nechat udělat, ale je k tomu vhodná spíš vnější strana zdí, tedy fasáda). Obrazy malované na zdi mají zpravidla nádech elegance, jsou v mnoha ohledech decentní a zkušený malíř jim dodá punc umění, nikoli dětské malůvky. Váš domov díky nim bude vypadat moderněji, a to i kdybyste nezměnili jedinou část nábytku. Každá návštěva navíc půjde do kolen. A co je nejlepší? Takovou stěnu už pak nebudete muset malovat (tedy dokud obraz bude v pořádku a neponičený). Takže je to zajímavý způsob, jak si ušetřit práci s pravidelnou výmalbou – když je potřeba, pozvete si malíře znovu, ať obraz prostě jen poupraví.

Přečtěte si také Na co nezapomenout při realizaci koupelny a WC nebo Nutnost rekonstrukce. Nebo ne?

Fotografie