Články & návody

HW-PANTY, spol. s r.o.  - sanace zdiva, izolace a vysoušení vlhkého zdiva v Brně a okolí. Výhradní zástupce metody HW-systém.

Robert Pavlíček - Klempířství Brno a okolí

Andhydritové podlahy - realizace po celé ČR.

Lignoshop.cz - kvalitní brusné papíry Napoleon Abrasives. 

Dokurzu.cz - rekvalifikační kurzy z celé ČR.

Prohlédněte si naše referenční projekty. Projektujeme pro vás - Quality Group s.r.o.

Kotevní technika - profesionální technika pro stavební firmy.

Karissa Corp SE - zateplení fasád Brno.

Kuchyně IN s.r.o. - kuchyňské linky i vestavěné skříně na míru.

MBL spol. s r.o. - sanace železobetonových konstrukcí.

Strikanysklolaminat.cz - rekonstrukce bazénů pomocí technologie stříkaného sklolaminátu.

SEDMA International s.r.o. - hliníková okna Schüco.

KGBeton s.r.o. - betonové podlahy Praha, Plzeň, Most a okolí.

Na co nezapomenout při realizaci koupelny a WC

Koupelna a toaleta jsou místa, která navštěvujeme několikrát denně a někteří z nás zde dokonce tráví při každé návštěvě i několik desítek minut. Proto je pochopitelné, že se zde chceme cítit dobře a má se nám tu líbit. Časem se vzhled koupelny okouká nebo se její vybavení natolik opotřebuje, že je nutná či žádoucí její rekonstrukce. Na co při takovém počinu myslet především, abyste nesplakali nad výdělkem?

Při stavbě nové koupelny a toalety si v podstatě můžete namyslet cokoli a autor stavebního projektu i zkušení řemeslníci stavební firmy si s tím téměř vždy dokáží poradit. Při rekonstrukci je to trochu složitější. Je vhodné vycházet ze stávající dispozice koupelny či toalety, především kvůli rozmístění rozvodů vody a odpadů. I ty se dají přesunout, ale počítejte s tím, že vám to značně zvýší nejen náklady na přestavbu, ale také dobu trvání, o složitosti celé akce a produkci odpadu nemluvě. Je tedy pohodlnější vycházet z toho, co už „doma máte“.

Před tím, než se poprvé „kopne do země“, byste měli mít vybrané všechny komponenty včetně obkladů, dlažby, sprchového koutu či boxu, vany, kohoutků, umyvadla...prostě všechno. Některé kusy jsou na objednání a dodací doba může být i několik týdnů. A taková koupelna kupříkladu bez sprchy je celkem na nic, i když je nová a krásná. Všechno si raději několikrát přeměřte, aby vám nechyběla jedna dlaždice z limitované edice, která se už nevyrábí nebo abyste nezjistili, že tu krásnou rohovou vanu s masážními tryskami do bytu úzkými dveřmi prostě nedostanete.

Stejně tak dobře zvažte pořízení ohřívacího zařízení vzhledem k počtu členů vaší domácnosti, aby bylo teplé vody vždycky dost, ale zase ne zbytečně moc.

Před konečným objednáním produktů do vaší nové koupelny či na toaletu obejděte známé, dívejte se a ptejte se, s čím jsou spokojeni a proč a co už by si naopak nekoupili. Možná narazíte na překvapivou inspiraci a celý projekt ještě přehodnotíte.

Češi jsou národem kutilů, takže mnoho z nás se pouští do rekonstrukce svépomocí. Než se do toho pustíte, zvažte, zda je to skutečně ve vašich silách. I malinká chyba v zapojování přívodu či odvodu vody ať už ze sprchy nebo pračky může způsobit katastrofu. Řemeslníci mají zkušenosti a navíc práci odvedou ve své pracovní době, vy byste museli budovat po práci a celá rekonstrukce koupelny by se mohla nepříjemně protáhnout. U prací na klíč si dopředu zjistěte reference vybrané firmy, ujistěte se, že za sebou mají řadu úspěšně dokončených zakázek a spokojených klientů. I práci prověřené firmy je dobré průběžně kontrolovat, třeba i proto, abyste se ujistili, že vaše požadavky byly pochopeny a s výsledkem budete spokojeni.

Investovat čas do plánování renovace koupelny a toalety se opravdu vyplatí, tady více než kde jinde platí známé „dvakrát měř, jednou řež“ (a objednávej a nakupuj a vrtej a boř).

Fotografie