Články & návody

HW-PANTY, spol. s r.o.  - sanace zdiva, izolace a vysoušení vlhkého zdiva v Brně a okolí. Výhradní zástupce metody HW-systém.

Robert Pavlíček - Klempířství Brno a okolí

Andhydritové podlahy - realizace po celé ČR.

Lignoshop.cz - kvalitní brusné papíry Napoleon Abrasives. 

Dokurzu.cz - rekvalifikační kurzy z celé ČR.

Prohlédněte si naše referenční projekty. Projektujeme pro vás - Quality Group s.r.o.

Kotevní technika - profesionální technika pro stavební firmy.

Karissa Corp SE - zateplení fasád Brno.

Kuchyně IN s.r.o. - kuchyňské linky i vestavěné skříně na míru.

MBL spol. s r.o. - sanace železobetonových konstrukcí.

Strikanysklolaminat.cz - rekonstrukce bazénů pomocí technologie stříkaného sklolaminátu.

KGBeton s.r.o. - betonové podlahy Praha, Plzeň, Most a okolí.

Útulné venkovní posezení vytvoříte snadno

Nebojte se dekorací

Vaše venkovní posezení se nemusí skládat pouze z venkovního nábytku a střechy nad hlavou. To je jen úplný základ, který tak nějak všichni očekáváme. Ale toto strohé vybavení nám nedá ten pohodový letní pocit, který si tolik přejeme mít. Takže pokud se chcete venku cítit skvěle, vsaďte na venkovní dekorace.

Zajímavým zpestřením může být zvonkohra, závěsy a záclony, obrázky na stěnách, solární svítidla, svíčky na stůl, hezký ubrus na stole. Možností je mnoho, jen je při výběru dekorací třeba myslet na to, aby vámi vybrané dekorace byly vhodné do exteriéru a tedy vydržely.

Květiny

K létu patří květiny. Nebojte se jimi tedy ozdobit i okolí svého sezení. Hodí se na pergolu, altán i na terasu či balkon. Stačí jich jen pár, ale když kvetou a sedíte vedle nich, budete se hned cítit lépe. Umělé květiny ani přidávat nemusíte, jen by kazily přírodní dojem. Po stěnách můžete nechat pnout nějaké plazivé druhy rostliny, kolem posezení si můžete vysadit trvalky nebo si na dosah založte závěsnou vertikální jedlou zahrádku. Volba je jen na vás, ale na rozhodně se vyplatí aspoň jednu květinku někde poblíž mít, ať máte lepší, přírodnější pocit.

Hudba, gril, měkoučko

Aby se nám večer venku dařilo, je potřeba mít tam ještě několik základních atributů, které miluje většina z nás. Zaprvé hudba. Při poslechu oblíbené hudby se cítíme rázem lépe. Možností je přitom mnoho, od venkovního reproduktoru napojeného na interiérovou hudební sestavu, obyčejné rádio umístěné na vhodné místo venku pod střechou přes přenosný Bluetooth reproduktor až třeba po hudbu z mobilu.

Dalším důležitým prvkem je gril – ten k létu neodmyslitelně také patří a grilovat nemusíte rozhodně jen maso. Takže pokud jste gurmáni, pořiďte si gril nebo postavte venkovní krb.

Dále je dobré myslet na to, aby se vám venku dobře sedělo. Málokomu vyhovuje obyčejná židle. Zajímavou alternativou je lehátko, závěsné křesílko, houpací lavice a tak dále.

Venkovní kino

Máte-li vhodný prostor, můžete si vytvořit i napodobeninu letního kina. Stačí pořídit si projektor a plátno, vhodně je nainstalovat a můžete si každý večer venku pouštět oblíbené filmy. Sousedi vám budou závidět a můžete klidně i pořádat filmové večery pro své kamarády nebo pouštět něco dětem. Veřejné promítání byste museli mít povolené, ale pro svou potřebu si můžete pod pergolou promítat jakýkoliv film (který vlastníte).

Přečtěte si také Na co nezapomenout při realizaci koupelny a WC nebo Jak vybrat nejlepší koberec?

Fotografie