Články & návody

HW-PANTY, spol. s r.o.  - sanace zdiva, izolace a vysoušení vlhkého zdiva v Brně a okolí. Výhradní zástupce metody HW-systém.

Robert Pavlíček - Klempířství Brno a okolí

Andhydritové podlahy - realizace po celé ČR.

Lignoshop.cz - kvalitní brusné papíry Napoleon Abrasives. 

Dokurzu.cz - rekvalifikační kurzy z celé ČR.

Prohlédněte si naše referenční projekty. Projektujeme pro vás - Quality Group s.r.o.

Kotevní technika - profesionální technika pro stavební firmy.

Karissa Corp SE - zateplení fasád Brno.

Kuchyně IN s.r.o. - kuchyňské linky i vestavěné skříně na míru.

MBL spol. s r.o. - sanace železobetonových konstrukcí.

Strikanysklolaminat.cz - rekonstrukce bazénů pomocí technologie stříkaného sklolaminátu.

SEDMA International s.r.o. - hliníková okna Schüco.

KGBeton s.r.o. - betonové podlahy Praha, Plzeň, Most a okolí.

Jak vybrat nejlepší koberec?

Koberec zútulní místnost

Důvodů, proč se rozhodnete do nějaké místnosti položit na podlahovou krytinu koberec, můžete mít mnoho. Zaprvé jde o zdroj příjemné chůze – je měkký, dá se po něm chodit naboso a nestudí do chodidel. Zadruhé je koberec výhodný do místností, kde si často hrají děti – jak totiž jistě víte, děti si nejčastěji hrají na zemi a tvrdá dlažba nebo studená podlaha nejsou tím pravým prostorem pro jejich hrátky. Zatřetí se koberce pořizují, protože dokážou dané místnosti dát jiný vzhled, zútulní ji, případně jí dodají punc elegance. A pokud jde o malé kusové koberečky, ty se pořizují zejména proto, že jsou praktické – a pokládají se tam, kde se nejčastěji stojí a kde by bylo chladno či tvrdo od nohou.

Kusový VS celoplošný koberec

Při dumání nad tím, jaký koberec si pořídit, se nezaměřujte jen na různé vzory na kobercích. Zamyslete se také nad tím, zda vám stačí jeden či několik kusových koberců, nebo jestli si přejete celoplošný koberec, který rozprostřete po celé místnosti. Pokládka celistvého koberce je mnohem náročnější a musíte před jeho pořízením dobře počítat, případně si ho už v prodejně musíte nechat nařezat na potřebné díly (řezat ho můžete doma i sami, ale není to až tak snadné). Kusové koberečky jsou oproti tomu položené raz dva a můžete je umístit jen tam, kam potřebujete – a ve zbytku místnosti zůstane odhalena klasická podlaha.

Přednosti kusových koberců

Kusové koberce se vyplatí lidem, kteří mají rádi svou podlahu. Vyhovuje jim, líbí se jim, vypadá pořád ještě hezky (nebo je dokonce úplně nová), ale pokoje by uvítaly určité zútulnění. Pak jsou kusové koberce ideální volbou. Jeden se dá položit pod jídelní sestavu, další pod konferenční stolek, jiný do kuchyně, další do koupelny. A mnoho lidí to dělá i tak, že mají klasický celistvý koberec a na něj si položí kusové koberce, které místnosti dodají šmrnc – nebo jde o hrací koberce pro děti s motivy silnic či deskových her.

Přednosti celistvých koberců

Hlavní výhoda celistvého koberce položeného přes celou místnost je zřejmá – podlahová krytina se díky němu stane jednotnou, všude se vám bude příjemně chodit, odpadne vám nutnost vytírat podlahu. Celistvý koberec ale potřebuje zvýšenou péči, zvlášť pokud si pořídíte koberec s vyšším vlasem, kam snadno zapadne každé smítko. Vysavač se stane vaším nejlepším přítelem, čas od času bude vhodné vyčistit koberec parním vysavačem a nejlepší bude třeba jednou za rok vzít na koberec profesionální vodní vysavač využívající chemikálie, který koberec dokonale vyčistí. Takové vysavače se dají i půjčit, proto do nich nemusíte hned investovat. Ale je dobré vědět, že budete platit cenu za své nově získané pohodlí.

Přečtěte si také Na co nezapomenout při realizaci koupelny a WC nebo Obnova dřevěných podlah

Fotografie