Články & návody

HW-PANTY, spol. s r.o.  - sanace zdiva, izolace a vysoušení vlhkého zdiva v Brně a okolí. Výhradní zástupce metody HW-systém.

Robert Pavlíček - Klempířství Brno a okolí

Andhydritové podlahy - realizace po celé ČR.

Lignoshop.cz - kvalitní brusné papíry Napoleon Abrasives. 

Dokurzu.cz - rekvalifikační kurzy z celé ČR.

Prohlédněte si naše referenční projekty. Projektujeme pro vás - Quality Group s.r.o.

Kotevní technika - profesionální technika pro stavební firmy.

Karissa Corp SE - zateplení fasád Brno.

Kuchyně IN s.r.o. - kuchyňské linky i vestavěné skříně na míru.

MBL spol. s r.o. - sanace železobetonových konstrukcí.

Strikanysklolaminat.cz - rekonstrukce bazénů pomocí technologie stříkaného sklolaminátu.

KGBeton s.r.o. - betonové podlahy Praha, Plzeň, Most a okolí.

Rohové kuchyňské linky

Rohové kuchyňské linky jsou skvělou volbou do malého prostoru.

Opravdu jen do malého? Samozřejmě, kdo někdy malou kuchyň zařizoval, kdo bojoval o každý decimetr plochy a úložného prostoru, nedá jistě na rohovou linku dopustit. Bylo by ale pošetilé je pustit ze zřetele jen proto, že máte prostoru dostatek.

Rohová kuchyňská linka disponuje důležitým znakem a tím je překvapivě onen roh. Dřív byl považován za hendikep, ale dnes se kuchyňská studia i architekti překonávají v navrhování funkčních systémů do každého rohu.

Nejčastěji se sem umisťuje dřez. Pomyslná hranice mezi plochou pro přípravu a pro tepelné zpracování potravin je velmi praktická. Vyndáte jídlo z lednice, opláchnete, napustíte vodu do hrnce a vedle uvaříte. Nabídka rohových dřezů se neustále rozšiřuje. Za dřezem ve „hluchém“ místě můžete mít malou poličku na čisticí prostředky, lahev se sirupem nebo květináče s bylinkami, pokud to samozřejmě umožní světelné podmínky v kuchyni.

Pravý poklad se ale nachází dole, uvnitř rohu. Taková rohová skříňka není úplně snadno dostupná, je hodně hluboká a proto na ni dřívější hospodyňky nadávaly. Dnes už vztek nevzbuzuje, existují totiž bez nadsázky desítky řešení těchto skříněk, z nichž si musí vybrat i ten nejnáročnější zákazník. Dobře si promyslete, co do rohové skříňky chcete dávat. Větší elektrospotřebiče? Odpadkový koš? Suché potraviny? Nepoužívané dózy či sváteční sadu nádobí? Je to důležité, účel podmiňuje konstrukční řešení. Věděli jste, že do rohu můžete místo skříňky zasadit šuplíky? Úžasně prostorné, úžasně dostupné, prostě perfektní. Tedy ne pokud chcete mít ve skříňce koš :-) Jediná nevýhoda těchto rohových systémů bývá vyšší pořizovací cena. Ale i zde platí, že za kvalitu se vyplatí si připlatit.

Nezavrhujte hned rohovou kuchyň. Na ušetřené místo můžete postavit pohodlné křeslo nebo nějakou pěknou kytku. A to se vyplatí.

Čím vybavit kuchyň? Tady je několik tipů

  • Základní kuchyňské náčiní - začněte s kvalitním nožem, naběračkou, vařečkou a strouhacím nožem. Tyto základní nástroje usnadní přípravu jídel a jsou nezbytné pro každodenní vaření.
  • Nerezové hrnce a pánve - investujte do kvalitních hrnců a pánví, ideálně nerezových, které jsou odolné a rovnoměrně rozvádí teplo. To je klíčové pro úspěšné vaření různorodých pokrmů.
  • Multifunkční mixér nebo blendr - tento spotřebič je skvělým pomocníkem pro přípravu smoothies, polévek nebo omáček. Zajímavou volbou může být také mixér s nástavci pro šlehání nebo krájení.
  • Kávovar nebo kávomlýnek - pokud jste milovník kávy, pak kvalitní kávovar nebo mlýnek na kávu nechybí ve vaší kuchyni. Kvalitní káva může být skvělým začátkem každého dne.
  • Nerezová kuchyňská nádobí a příbory - pro elegantní a praktický vzhled kuchyně investujte do nerezových hrníčků, táců a příborů. Jsou snadno udržovatelné a odolné.
  • Výkonný mixér na potraviny - pokud rádi připravujete polévky, omáčky nebo koktejly, výkonný mixér na potraviny je nezbytný pro dosažení hladké konzistence.
  • Praktické úložné nádoby - usnadněte si organizaci skříní a ledničky pomocí praktických úložných nádob. Transparentní materiál vám umožní snadněji sledovat obsah a minimalizovat plýtvání potravinami.
  • Elektrický rychlovarný konvice - pro rychlý přístup k horké vodě je elektrická konvice nepostradatelným spotřebičem. Ideální pro přípravu čaje, kávy nebo instantních jídel.
  • Kvalitní pekáč nebo formy na pečení - pro milovníky pečení jsou kvalitní pekáče a formy na pečení nezbytné. Investice do kvalitních materiálů zaručí dlouhou životnost a vynikající výsledky.
  • Zásobník na odpadky s tříděním - pro udržení kuchyně v pořádku a podporu recyklace pořiďte zásobník na odpadky s tříděním. To usnadní likvidaci odpadků a přispěje k ekologickému přístupu k odpadům.

Zaujal vás článek? Přečtěte si články Zimní zahrada na balkón a Jak vybrat nejlepší koberec?

Fotografie