Články & návody

HW-PANTY, spol. s r.o.  - sanace zdiva, izolace a vysoušení vlhkého zdiva v Brně a okolí. Výhradní zástupce metody HW-systém.

Robert Pavlíček - Klempířství Brno a okolí

Andhydritové podlahy - realizace po celé ČR.

Lignoshop.cz - kvalitní brusné papíry Napoleon Abrasives. 

Dokurzu.cz - rekvalifikační kurzy z celé ČR.

Prohlédněte si naše referenční projekty. Projektujeme pro vás - Quality Group s.r.o.

Kotevní technika - profesionální technika pro stavební firmy.

Karissa Corp SE - zateplení fasád Brno.

Kuchyně IN s.r.o. - kuchyňské linky i vestavěné skříně na míru.

MBL spol. s r.o. - sanace železobetonových konstrukcí.

Strikanysklolaminat.cz - rekonstrukce bazénů pomocí technologie stříkaného sklolaminátu.

SEDMA International s.r.o. - hliníková okna Schüco.

KGBeton s.r.o. - betonové podlahy Praha, Plzeň, Most a okolí.

Rekonstrukce bytového jádra – sádrokarton nebo tvárnice?

U panelákových bytů bývá nejčastějším problémem staré bytové jádro, které v mnoha případech nevyhovuje funkčním, bezpečnostním ani estetickým požadavkům. Toužíte po moderním bydlení, které by splňovalo všechna vaše přání? Toho můžete dosáhnout právě rekonstrukcí bytového jádra.

Prvním krokem je vyhledání specializované firmy, která celou přestavbu zrealizuje. Odborníci vám pomohou také s důkladným přeměřením prostorů a vytvořením grafického návrhu, který vám ukáže, jak bude po přestavbě byt vypadat. Kromě designu, však záleží také na tom, zda se rozhodnete pro rekonstrukci s pomocí sádrokartonu, či tvárnic. Podle čeho se rozhodnout? Přečtěte si jejich výhody.

Tvárnice Ytong

Tvárnice Ytong jsou velmi oblíbeným stavebním materiálem, neboť jsou v porovnání s klasickými cihlami velice lehké. Díky tomu jsou pro bytovou jednotku vhodnější zejména z hlediska statiky panelového domu. Obklady se poté mohou lepit přímo na tuto neomítnutou stěnu. Stěny jsou velice pevné a odolné, tudíž i schopné udržet závěsné umyvadlo, zrcadlo a podobně. Konstrukce se tedy nemusí vyztužovat, jako tomu bývá u sádrokartonu.

Tvárnice umožňují rychlou a přesnou stavbu a také vyznačují velice dobrou tepelnou izolací.

Sádrokarton

Sádrokartonové stěny mají ještě nižší hmotnost a tloušťku než tvárnice Ytong, což znamená ještě menší zátěž pro konstrukci domu.

Další velkou výhodou je, že se jedná o suchou výstavbu, což znamená rychlejší postup rekonstrukce, neboť se nemusí čekat na vyschnutí. Díky suché výstavbě pak vzniká při rekonstrukce také menší množství odpadu a nečistot.

Nechte si poradit od profesionálů

Nejste-li si jisti, co je pro vás tou nejlepší volbou, nechejte si poradit o zkušených odborníků. S rekonstrukcí bytových jader a všemi stavebními pracemi vám v Brně pomůže a poradí firma Jaroslava Tronečka. 

Fotografie