Články & návody

HW-PANTY, spol. s r.o.  - sanace zdiva, izolace a vysoušení vlhkého zdiva v Brně a okolí. Výhradní zástupce metody HW-systém.

Robert Pavlíček - Klempířství Brno a okolí

Andhydritové podlahy - realizace po celé ČR.

Lignoshop.cz - kvalitní brusné papíry Napoleon Abrasives. 

Dokurzu.cz - rekvalifikační kurzy z celé ČR.

Prohlédněte si naše referenční projekty. Projektujeme pro vás - Quality Group s.r.o.

Kotevní technika - profesionální technika pro stavební firmy.

Karissa Corp SE - zateplení fasád Brno.

Kuchyně IN s.r.o. - kuchyňské linky i vestavěné skříně na míru.

MBL spol. s r.o. - sanace železobetonových konstrukcí.

Strikanysklolaminat.cz - rekonstrukce bazénů pomocí technologie stříkaného sklolaminátu.

SEDMA International s.r.o. - hliníková okna Schüco.

KGBeton s.r.o. - betonové podlahy Praha, Plzeň, Most a okolí.

Nejnovější trendy pro rekonstrukci podlahy

Budete-li rekonstruovat dům nebo byt, zcela určitě budete postaveni před problém, jakou podlahu zvolit, respektive jakou podlahovou krytinu položit. Rekonstrukci podlahy lze také spojit s instalací podlahového topení, což je moderní a velice efektivní způsob vytápění. V takovém případě je ovšem nutné zvolit takovou krytinu, která je pro podlahové topení vhodná.

Obecně lze říci, že současný výběr podlahových krytin je tak široký, že si vybere úplně každý. Podlaha by se měla volit i podle celkového stylu interiéru a hlavně podle způsobu využívání. Například do kuchyně či koupelny bude vhodná dlažba, naopak v obývacích místnostech vynikne například přirozená struktura dřeva nebo jeho imitace. Dalším kritériem je pochopitelně cena.

Vinylové podlahy

Vinyl je lidové označení PVC, což je zkratka polyvinylchloridu. Vinylové podlahy jsou prodávány buď v rolích, nebo v podobě panelů, což je v posledních letech velice oblíbený způsob vytvoření podlahy. Panely mají po obvodu drážky a pera, takže jejich pokládka je stejně snadná, jako například u plovoucí podlahy. Zámkové spojení vytvoří jednolitou souvislou plochu.
Vinyl má řadu praktických výhod, mezi něž patří i malá tloušťka. Proto je vinyl vhodný při rekonstrukci podlah, neboť se nemusí upravovat zárubně ani zkracovat dveřní křídla. Další předností vinylu je snadná údržba podlahy a zdravotní nezávadnost.

Kamenný koberec

Jedná se o naprostou novinku vytvořenou z přírodních oblázků zalitých v průhledném lepidle. Kamenný koberec lze vytvořit na terasách, balkonech, cestách, na plochách kolem bazénů, ale také v interiéru. Například v koupelně to má velkou výhodu. Jednak je kamenný koberec zajímavý designově a jednak je jeho povrch protiskluzový. Tento způsob rekonstrukce podlah postupně nahrazuje tradiční dlažbu, kamenný povrch poskytuje nejen elegantní vzhled, ale také příjemnou chůzi.

Anhydritové podlahy

Jedná se o lité podlahy, které mají celou řadu výhod, pro které se stále více prosazují. Díky velkému množství variant a kombinací lze vytvářet neomezené množství dekorů a barev. Hlavními přednostmi je bezespárová litá technologie, odolnost, stálost a snadná údržba. Výhodou je také rychlá realizace a možnost používání již druhý den. Anhydritové podlahy mají široké možnosti použití od garáží, dílen, kanceláří až po bytové interiéry.

Epoxidová pryskyřice

Epoxidové podlahy patří mezi nejnovějšími trendy rekonstrukce podlah k těm nejlepším. Lze je pokládat na jakýkoliv povrch, realizace je rychlá, čistá a po podlaze se může chodit již druhý den. K jejich přednostem patří nejen snadná a rychlá pokládka, ale také velká pevnost a pružnost, odolnost vůči agresivním látkám i vůči mechanickému poškození. Epoxidové podlahy jsou ideálním povrchem například ve zdravotnických zařízeních, kde se vyžaduje snadná údržba a dokonalá čistota, ale lze je aplikovat také při rekonstrukci podlah v koupelnách, kuchyních i obývacích místnostech rodinných domů.