Články & návody

HW-PANTY, spol. s r.o.  - sanace zdiva, izolace a vysoušení vlhkého zdiva v Brně a okolí. Výhradní zástupce metody HW-systém.

Robert Pavlíček - Klempířství Brno a okolí

Andhydritové podlahy - realizace po celé ČR.

Lignoshop.cz - kvalitní brusné papíry Napoleon Abrasives. 

Dokurzu.cz - rekvalifikační kurzy z celé ČR.

Prohlédněte si naše referenční projekty. Projektujeme pro vás - Quality Group s.r.o.

Kotevní technika - profesionální technika pro stavební firmy.

Karissa Corp SE - zateplení fasád Brno.

Kuchyně IN s.r.o. - kuchyňské linky i vestavěné skříně na míru.

MBL spol. s r.o. - sanace železobetonových konstrukcí.

Strikanysklolaminat.cz - rekonstrukce bazénů pomocí technologie stříkaného sklolaminátu.

SEDMA International s.r.o. - hliníková okna Schüco.

KGBeton s.r.o. - betonové podlahy Praha, Plzeň, Most a okolí.

Jak bojovat s plísněmi na fasádě?

Fasáda je společně se střechou nejvíce namáhanou součástí každého rodinného domu. Je neustále vystavena působení vnějších vlivů, vlhkosti, střídání teplot, UV záření a usazování nečistot. Kvůli těmto vlivům dochází k neustálému procesu chátrání fasád, kdy materiály ztrácí své vlastnosti. Kromě ztráty elegance se mohou objevit i další velmi nepříjemné problémy. Jedním z hlavních problémů na fasádách jsou plísně. Jak bojovat s plísněmi, když se objeví?

Základem je čistý podklad

Ještě než začnete dělat jakákoliv opatření proti plísním na fasádách, je zapotřebí fasádu nejprve důkladně vyčistit. Na čistém povrchu bude vidět skutečné poškození fasády a případný rozsah škod. Na čistém povrchu budou i mnohem lépe fungovat opatření proti plísním. Ochrana fasád bude účinná jen v případě, že se dobře posoudí poškození fasády. Jak opravdu efektivně vyčistit fasádu? Nejvhodnější technologií je tryskání-pískování. Jak probíhá čištění pomocí této technologie, se podívejte ZDE.

Možnosti ochrany

Možností, jak fasádu bránit proti plísním a udržovat jí ve stoprocentní kondici je v současnosti hned několik. Vždy je nutné myslet na to, že opatření musí odstranit plísně a zamezit i jejich opětovnému výskytu. Ne všechna opatření dokáží s plísněmi bojovat tak efektivně, jak by bylo zapotřebí. Mezi nejlépe hodnocené technologie v této oblasti patří nátěry proti plísním, které se aplikují přímo na poškozená místa nebo plošně na celou fasádu a chrání ji před plísněmi.

Volte spolupráci s odborníky

Bohužel ani ochrana s protiplísňovými nátěry není tak jednoduchá, jak by se na první pohled mohlo zdát. Především je důležité vybrat správný protiplísňový nátěr a odborně jej aplikovat. Protiplísňových nátěrů existuje několik druhů. Na základě materiálu fasády a stupně poškození se vybere správný druh a odborně se aplikuje. Vždy je lepší svěřit tyto práce zkušeným odborníkům, kteří zajistí dobrý výsledek.

Fotografie